:: Nasza Firma :: Dostawcy :: Usługi :: Transport :: Działki, nieruchomości :: Materiały :: Kontakt ::Kominy SCHIEDEL


Schiedel Rondo Plus

Schiedel Rondo Plus ma zastosowanie dla paliw stałych, ciekłych, gazowych, niskich oraz wysokich temperatur gazów wylotnych.Odporny na pożar sadzy, z systemem przewietrzania,izolowany wełną mineralną,dostępny w średnicach od 14 do 40cm.
Schiedel Rondo

Schiedel Rondo to standardowy i niedrogi system o szerokim zastosowaniu dla paliw stałych. Komin ten znajduje zastosowanie tam gdzie temperatura spalin wynosi 200 stopni do 500 stopni, czyli tam gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci. Nie stosować do kotłów miałowych i urządzeń grzewczych wytwarzających spaliny mokre.Odporny na działanie wysokich temperatur i pożar sadzy, do suchych spalin,odporny na korozję.
Schiedel Avant Schiedel Avant służy do odprowadzania spalin z kondesacyjnych i niskotemperaturowych urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem. Jest przystosowany do współpracy z kotłami gazowymi z zamkniętą o otwartą komorą spalania. Uniwersalny tryb pracy (tradycyjny lub powietrzno-spalinowy), mały ciężar i gabaryty, stosowany w domach jednorodzinnych i kotłowniach.
Schiedel Dual

Schiedel Dual to innowacyjny komin wielofunkcyjny umożliwiający odprowadzanie spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych.
Dwuciągowy system kominowy Dual składa się z gładkich oraz profilowanych rur ceramicznych umieszczonych we wspólnym pustaku z kermazybetonu. Zakres temperatur spalin: dla ciągu spalinowego do 200 stopni dla ciągu dymowego do 600 stopni. Dostępny w średnicach: 18+12 oraz 20+12cm
Schiedel Pro Advance

Schiedel Pro Advance to uniwersalny system kominowy, który ma zastosowanie przy odprowadzaniu spalin z urządzeń na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, przy niskich oraz wysokich temperaturach gazów wylotowych. Możliwość współpracy z kotłami z zamkniętą komorą spalania, w tym również z kotłami kondensacyjnymi
Schiedel Quadro

Schiedel Quadro służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową. Komin ten umożliwia pracę przyłączonych paleniskm niezależnie od powietrza pomieszczenia i w ten sposób eliminuje problem ze spalaniem w przypadku szczlnych okien.
Schiedel Multi

Schiedel Multi to najnowocześniejszy system powierzchniowo-spalinowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem w budownictwie wielorodzinnym. Podstawowym elementem konstrukcji komina jest zaawansowana technologicznie, nowoczesna, profilowana rura ceramiczna. Komin ten służy do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania i kotłów kondensacyjnych. Odporny na wilgoć, możliwość przyłączenia do 10 kotłów.
Pustak wentylacyjny Schiedel

Uniwersalne, nadające się szczególnie do budowy wszystkich grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Pustaki Schiedel wykonane są z betonu lekkiego, o grubości ścianek i przegród 4cm. Wysokość modułowa elementów - 33cm. Łączone za pomocą zaprawy montażowej. Występują w dwóch rodzajach pionowe i pozniome - 1,2,3,4, kanałowe.
Nasady Hybrydowe Fenko

Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, przeznaczona jest do montażu na pustakach wentylacyjnych Schiedel w układzie osiowym i nieosiowym. Montaż nasady na pustaku odbywa się przy pomocy odpowiedniego adaptera montażowego. Może być barwiony na dowolny kolor.
Schiedel Prima Plus

Schiedel Prima Plus to wysokiej jakości jednościenny wkład kominowy ze stali nierdzewnej, przeznaczony do renowacji tradycyjnych kominów w budynkach mieszkalnych jak i użyteczności publicznej. Służy do odprowadzania spalin z urządzeń na wszystkie rodzaje paliw.Pracuje w trybie nadciśnienia lub podciśnienia. Wkłąd jest wykonany z odpornej na korozję stali szlachetnej klasy 1,4404, co gwarantuje wysoką odporność na kwasy i dużą szczelność systemu.
Schiedel ICS

Schiedel ICS to izolowany, dwuścienny system kominowy. Nowoczesne rozwiązanie w technice odprowadzania spalin, gwarantujące spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach przemysłowych. System kominowy Schiedel ICS jest przeznaczony do stosowania wenątrz i na zewnątrz budynków. Służy do oprowadzania spalin z urządzeń opalanych wszystkimi rodzajami paliw. Pracuje w trybie podciśnienia lub podciśnienia.
Schiedel TECNOFLEX

Schiedel TECNOFLEX to dwuwarstwowy, elastyczny wkład kominowy przeznaczony do modernizacji istniejących kominów. Umożliwia odprowadzenie spalin z urządzeń grzewczych opalanych różnymi rodzajami paliw przy maksymalnej temperaturze pracy 600 stopni. Na konstrukcję elastycznego wkłądu kominowego składają się dwie warstwy, wykonane z odpornej na korozję stali kwasoodpornej 1,4404.